Choroby zakrzepowo-zatorowe – od 140zł

Z gruczołów ślinowych pijawek lekarskich pochodzi mnóstwo składników aktywnych dzisiaj wykorzystywanych do leczenia m.in. chorób zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy czy nadciśnienia tętniczego. Do najbardziej znanych należą zapobiegająca krzepnięciu krwi hirudyna i specyficzna histamina – substancja, która powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych,czy PC-LS- typowy regulator ciśnienia tętniczego krwi –niskie ciśnienie podwyższa, wysokie obniża.Ślina pijawek zawiera też lipazy, esterazy, prostaglandyny, neurotransmitery i wiele innych substancji(red.EURO-BION).

 

Maseczka na twarz Glamour 250 zł

Chcesz wyglądać młodziej, piękniej i tryskać dobrym humorem? Polub pijawki!Maseczka Glamour, zwana również „Maseczką Wampira” to niekonwencjonalna kuracja upiększająca wykonana z krwi wyssanej wcześniej przez pijawki.Maseczki z krwi regenerują i odbudowują skórę, dzięki czemu możliwa jest widoczna redukcja zmarszczek, wzmocnienie naczyń krwionośnych, a nawet leczenie trądziku.Substancje zawarte w ślinie zwane hialuronidazą, elastazą i kolagenazą poprawiają mikrocyrkulację krwi, wzmacniają ściany naczyń włosowatych, zmniejszają obrzęki i dotleniają komórki.Maseczka bogata jest w lipidy i białka  

Sportowcy są w stanie zrobić wiele, by szybko wrócić do gry. Hirudoterapia jest coraz częściej doceniana przez przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych.Miniaturowe, żywe laboratoria medyczne, czyli pijawki, są rekomendowane przez lekarzy, fizjoterapeutów i rehabilitantów do leczenia urazów, będących nieodłącznym elementem sportu.Skręcenia, złamania,krwiaki,naderwanie mięśni,przykurcze czy stłuczenia to tylko niektóre z obrażeń, z jakimi nieustannie zmagają się sportowcy.Przyłożenie do nich pijawek pozwala pozbyć się bólu, przyspiesza proces gojenia(red.EURO-BION).